Kalibrasyonda DAHA İYİ HİZMET almanın yolları

Sayın İlgili ;

  • Kalite  Siz’in için önemli ise,
  • Sadece Sertifika/Etiket almaktan ziyade, Doğru çalışan bir Ölçü aleti, Cihaz yada Makine/Ekipman ile Üretim yapmak/Hizmet vermek istiyorsanız,

Lütfen birkaç dakikanızı ayırınız !

  1. Cihazlarınızı Kalibrasyon için emanet ettiğiniz kalibrasyon personeli EĞİTİM’li mi? Mezun olduğu Üniversite? Kaç yıldır bu İş’i yapıyor? Konusunda UZMAN  mı? Aldığı eğitimler nelerdir?

Her personel Kendi Bölümünde  ayrı ayrı Sıcaklık, Basınç, Terazi, Hacim, Kütle, Kuvvet,   Elektriksel, Nem, Biyomedikal vs. Branşlarında  uzun yıllar çalışmış olmalı , Eğitim belgeleri ile bunları kanıtlayabilmeli,

  1. Hizmet alacağınız Firma, Bir/iki kişilik Personel Kadrosuyla, Firmanızın tüm Cihazlarının Kalibrasyonlarını mı yapıyor?

    Konusunda Uzman, Yurtdışı/Yurtiçi  eğitim almış Mühendisler , Teknik Eğitim Fakültesi Lisans mezunu ve Tekniker’lerden oluşan  geniş bir Kalifiye Personel kadrosu olmalı,

  1. AKREDİTASYON  KAPSAM  YETKİLERİ  cihazlarınızın hepsini kapsıyor mu ? Akreditasyon Belgesi istediğinizde size Sadece AKREDİTASYON BELGESİNİN KAPAK’ı mı?  yoksa Ek sayfalarıyla birlikte mi yollanıyor?

    Kalibrasyon Firmalarının Akreditasyon Kapsamlarını Cihazlarınızı kapsayıp/kapsamadığını tek tek kontrol ediniz.

  1. Kalibrasyon Firması Her konuda Sizlerin sorularına cevap verebiliyor mu? Her zaman ulaşabiliyor, Muhatap bulabiliyor musunuz?

Her türlü size 7/24 destek olmalı. Sadece bir defaya mahsus hizmet değil, verdiği hizmetin Kalibrasyon süresi boyunca sorumluluğunu taşıyabilmeli.

SAYGILARIMIZLA